Okulların spor malzemeleri Belediyeden
Okulların spor malzemeleri Belediyeden

 

Başakşehir Belediyesi 55 ilköğretim okuluna düzenlenen bir törenle spor malzemeleri ve araç gereç dağıttı.


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın ev sahipliğinde gerçekleşen spor malzemeleri ve araç gereç dağıtım töreninde okullara Jimnastik minderi, masa tenisi ve badminton malzemeleri, futbol, basketbol, voleybol, hentbol topları, slalom seti, antreman yeleği gibi malzemelerin yer aldığı setler hediye edildi.

 

İkitelli Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen programa Başkan Uysal'ın yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında "Amacımız sizlerin sağlıklı nesiller yetiştirmek. Bunun içinde spor yapmak çok önemli. Bizler sizlerin hem spor yapmanız hem de sağlıklı yaşamanız için her yıl olduğu gibi bu yılda spor malzemeleri dağıtım etkinliği düzenledik. Sportif faaliyetlerin eğitimin bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. Eğitim konusunda spor konusunda bizler gibi hassasiyet gösteren ve bizleri destek sağlayan Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

‘Spordaki başarı hayattaki başarı için çok önemli'


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise yaptığı konuşmaya Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah (C.C)'dan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı. Başkan Uysal, "Okullarımızda asıl önemli olan siz gençlerin ihtiyacı olan spor malzemelerini karşılayabilmektir. Okullarımıza her sene spor malzemesi desteği sağlıyoruz. Spordaki başarı hayattaki başarı için çok önemli. Belediye olarak çocuklarımızın sağlıklı ve modern ortamlarda ücretsiz spor yapabilmeleri için spor parkları yapıyoruz. Her mahalleye spor parkı yapacağız. Her mahallemizde yüzme havuz yapma projemiz var. İstiyoruz ki ilçemizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın" dedi.

 

‘Oyakkent'e en modern spor kompleksi yapıyoruz'


İkitelli Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu'nun ses düzeninde sorun olduğunu, yüzme havuzunun çatısında da problem olduğunu belirten Başkan Uysal, merkezin yerine İstanbul Başakşehir Spor Kulübü'nün antreman alanının yapılacağını ve buradaki spor salonunun daha moderninin ise Oyakkentte yapılacağını dile getirdi. Başkan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü, "Spor parklarımızda ki ücretsiz eğitimlerimiz ile inanıyorum ki Başakşehir'den dünya çapında sporcular çıkacak. Güreşte, tekvando da Türkiye derecelerimiz var. İnşallah bundan sonra Türkiye'de spor denince ilk akla gelen ilçe Başakşehir olacak."

 

Programda son olarak bir konuşma gerçekleştiren Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, "Belediye Başkanımız ekibi ile başarılı çalışmalara imza atıyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmek onların iyi birer birey olarak hayata atılmalarını sağlamak hepimizin boynunun borcu. Başakşehir Belediyesi'nin sadece malzeme yardımı değil, spor parkları ile bilgievleri ile ilimizdeki birçok ilçenin önünde çalışmalar gerçekleştiriyor. Gençlerimize de çok çalışmak gayret göstermek düşüyor" dedi.

 

55 okula malzeme desteği sağlandı


İçerisinde ‘Jimnastik minderi, masa tenisi ve badminton malzemeleri, futbol, basketbol, voleybol, hentbol topları, slalom seti, antreman yeleği' gibi 18 farklı spor araç gerecinin yer aldığı paketler okul yetkililerine teslim edildi. Programda Başakşehir'de ki 55 İlköğretim okuluna spor ekipmanları dağıtıldı.


12 Ocak 2016 Salı

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.